Zayiflamak istiyorum » Diyet » Murat Topoğlu diyet listesi

Murat Topoğlu diyet listesi

Ekleyen Zayiflama - Tarih 26 Haz 2011
Murat topoğlu diyeti

Murat topoğlu diyeti

Şişmanlama iki nedenden dolayı meydana gelmektedir. Birincisi kalıtımsal faktörlerden ikincisi ise yaşayış tarzından dolayı oluşur. Kalıtımsal olan şişmanlık, aileden genler aracılığı ile kişiye miras kalan bir sorundur. Diğer şişmanlık türü ise bölgesel şişmanlıktır. Bölgesel şişmanlıkta yaşayış tarzı çok önemlidir çünkü bölgesel şişmanlık, haraketsizlikten ve dengesiz beslenmeden kaynaklanmaktadır. Bölgesel şişmanlama bölgeleri arasında, bel, basen, göbek, karın, kol altı, çene altı ve bacak bölgesi vardır. Bu bölgelerde şişmanlık görülmesinin sebebi, bölgedeki yağ dokularının kalın olmasıdır. Yağ dokuları kalın olduğu için eritmesi oldukça zordur. Unutulmaması gereken bir nokta da, kilo almanın kolay fakat vermenin zor olduğudur. Bölgesel şişmanlıklar ancak bölgesel zayıflama tedavileri ile giderilebilir. Bölgesel zayıflama tedavileri arasında, lipoliz, liposuction, soğuk lipoliz, radyofrekans, pasif jimnsatik ve kavitasyon bulunmaktadır. Bu zayıflama yöntemleri ‘nin hepsi aynı amaca hizmet ederler. Her birinin uygulanış tarzı farklıdır. Bazı yöntemlerde yağ dokuları dondururalarak eritilirken bazı yöntemlerde ısıtılarak eritilir. Ancak bölgesel zayıflama yöntemlerine ek olarak diyetler uygulanarak tedaviye destek sağlanmalıdır. İnternette ve etrafta bulabileceğiniz diyetler genelde yanlış diyetlerdir çünkü bu tip mucize diyetleri sadece ticari kaygılar için üretilmiş olup kişiye çözüm sağlamaz. Durum böyle olunca da, diyetisyenler devreye girer. Profesyonel diyetisyenler sayesinde, doğru ve sağlıklı diyetler uygulanır, böylece zayıflama sağlanabilir.

Murat Topoğlu’nun diyetlerine göz gezdirmek gerekirse ;

Sabahları 1 dilim kepek ekmeği ile 3-4 adet zeytin, kibrit kutusu kadar peynir ve salatalık bulunmaktadır. Ayrıca kahvaltıda sınırsız çay içebilirsiniz, ancak şekersiz olmak şartı ile. Bunun dışında aralarda atıştırabileceğniz besinler arasında muz ya da üzüm dışında 1 adet meyve vardır. Öğlen menüsünde ise yeşillik salatası ve yoğurt bulunmaktadır. Domatesi fazla yememeye özen göstermelisiniz. Yine aralarda 1 adet meyve, öngörülenler arasındadır. Murat Topoğlu ‘nun uyguladığı diyet listesinde akşam öğünü olarak yine yeşillik salatası ve yoğurt vardır. Acıktığınız zaman aralarda yiyebileceğiniz besinler, meyve ve yoğurt olabilir.

Bunların dışında bol su içmek gereklidir. Her diyette olduğu gibi Murat Topoğlu’nun diyetinde de bol su önerilenler arasındadır. Fakat su içmek, sadece diyet için değil, tüm yaşam boyunca gereklidir. İnsanlar aç bir şekilde yaşayabilir fakat susuzluğa dayanamazlar. Ayrıca su içmek, cildi gençleştirir, ciltteki tıkalı gözenekleri açar ve cilde ferahlık katar. Su içmenin faydaları saymakla bitmez. Diyetlerde önerilenlerden biri de, sabah aç karnına içilen bir bardak ılık sudur. Bu, sizi hem tok tutar hem de vücudunuzun su ihtiyacını bir nebze karşılar.

Murat Topoğlu ‘nun önerdiği diyet listesine ek olarak spor yapmalısınız. Gün içinde çok yoğunum, spor yapmaya vaktim yok diyorsanız, günde 30 dakika yürüyerek spor yapmış olabilirsiniz. Kaslarınızı çalıştırarak, stresten arınabilirsiniz. Ayrıca spor yapmak, vücuttaki kasları çalıştırır ve birikmiş yağların yakılmasını sağlar. Yüzme, insan vücuduna en iyi gelen spordur, çünkü vücuttaki tüm kasları çalıştırır, vücudu düzene sokar. Zayıflama için sadece beslenmeye önem vermek yeterli olmayacaktır, bu yüzden hem beslenme hem spor ile incelme sağlanabilr.

Murat Topoğlu ‘nun diyet listesine sadık kalırsanız, zayıflayabilirsiniz. Ancak acele edip kısa zaman içinde kilo vermeyi beklemeyin, çünkü bunlar yavaş yavaş kilo verdiren doğru diyet uygulamalardır. Bu yüzden, sabırlı olmak sizin için yararlı olacaktır.


Sponsorlu Reklam

6 yorum

 1. sinan yıldız

  hocam ankaradan yazıyorum ben 80 kiloyum boyum 1.68 bana göre bir diyet önerirmsin size teşekkür ederim

 2. sema

  Sağlıklı kilo vermek için , doğal akupunktur etkili diyet yüzükleri kullanmazını öneririm.

  Ayrıntılı bilgi almak için diyetyuzukler

 3. muhammed emin

  hocam 100 kiloyum boyum 1.83 bana qöre bi diyet proqramı yazar mısınız?Teşekkürler

 4. sıla

  170 boyunda 98 kiloyum banada bi diyet programı yazarmısınız zayıflamak istiyorum

 5. ceren

  67 kiloyum boyum 1.72  fiziğimden çok şikayetçi değilim ancak 55 kiloya gelsem herşeyin daha rahat ve güzel olacağını düşünüyorum okuyorum ve okulumda hep ekmek tarzı yiyecekler var kendimi tutmaya çalışıyorum ama yoğun bi çalışma ortamım olduğu için aç duramıyorum nasıl bi diyet uygulamalıyım ? internette 1 haftada 5 kilo verdiren bir diyet var fakat sağlıklı olup olmadığı açısından endişelerim var 

Cevap bırak

*
Aşağıdaki kodu giriniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle